Pieluszki jednorazowe z włóknem bambusowym zostały opracowane przede wszystkim z myślą o wrażliwej i delikatnej skórze noworodka. Są oddychające i wyjątkowo chłonne, a co najważniejsze nie powodują żadnych podrażnień. Przybliżamy ich najważniejsze cechy.
Pieluchy to podstawowy element wyprawki dla malucha. Powinny być dobrane ze szczególną starannością. W pierwszej kolejności warto postawić na naturalne materiały, które nie uczulą skóry noworodka. W drugiej – zwrócić uwagę, by pieluszki posiadały odpowiednie wycięcie na kikut pępowinowy, nie uciskały oraz nie przeciekały. Pamiętaj, że zawsze prawdziwym testem jest kontakt pieluszki ze skórą dziecka.
Przekonuje ich:
Większość pieluch jednorazowych jest jednak wykonana z tworzyw sztucznych. Wierzchnie warstwy lub wyściółki z polietylenu, polipropylenu nie zapewniają prawidłowej cyrkulacji powietrza i powodują odparzenia, przegrzanie. A gdyby tak połączyć te wszystkie zalety pieluch jednorazowych z troską o naszą planetę?
Niezwykle delikatne, jednorazowe pieluszki z włóknem bambusowym są synonimem troski o wrażliwą skórę maluszka, a także o nasze środowisko. Co je wyróżnia? Ekologiczne pieluszki bambusowe są wyjątkowo chłonne i oddychające. Nie są perfumowane, nie zawierają chloru, substancji barwiących oraz alkoholu, a dzięki włóknom bambusowym wykazują właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne.
Bambusowe warstwy w pieluszkach są szczególnie przyjazne dla bardzo wrażliwej skóry naszego malucha, zatem ryzyko podrażnień i odparzeń jest bardzo małe. Dodatkowo włókna bambusowe są w 100 proc. biodegradowalne.
Bambus to najszybciej rosnąca roślina na świecie, która posiada naturalne właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne, dzięki czemu jest idealna dla delikatnej skóry noworodka. Rośnie bez pestycydów i nawozów. Bambus jest szeroko stosowany w medycynie, kosmetologii, a także w budownictwie.
Włókna bambusowe, które wydobywa się z łodygi bambus, a charakteryzują się niezwykłą odpornością na bakterie i pleśń. Cechuje je miękkość i delikatność oraz umiejętność wchłaniania wilgoci, dlatego wykorzystuje się je do produkcji m.in. pieluch, bielizny, skarpetek, ręczników, czy odzieży specjalistycznej (np. fartuchów lekarskich).