FAQ dowiedz się więcej o naszych pieluchach


W zaiązku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami czy nasze pieluchy to pieluchy bambusowe, czy są to pieluchy ekologiczne itp. stworzyliśmy zakładkę z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Zachęcamy do zadawania pytań.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1Czy pieluchy Bamboolove to pieluchy bambusowe?
Nasze pieluszki określane są potocznie jako pieluszki bambusowe . W przypadku pieluch jednorazowych określenie pieluchy bambusowe jest swego rodzaju skrótem myślowym i oznacza pieluszki z wyściółką bambusową. Z naszej wiedzy wynika, że nie ma pieluszek jednorazowych które byłyby wykonane w 100% z bambusa. Nasze pieluchy jednorazowe mają włókninę bambusową po wewenętrznej i zewnętrznej stronie. Gdyby chcieć być całkiem precyzyjnym to można powiedzieć, że są to pieluchy bambusowe częściowo. Włóknina bambusowa znajduje się na wewnętrznej i zewnętrznej stronie pieluszki, a takie elementy jak elastyczny pas z rzepami, osłona przeciw wysiekom czy mankiet udowy z przyczyn praktycznych nie są wykonane z bambusa. Pieluchy bambusowe wykonane w 100% z bambusa to pieluchy wielorazowe, które powstały jako alternatywa dla pieluch tetrowych.
2Czy pieluszki Bamboolove to pieluchy ekologiczne?
Pieluszki z włókniną bambusową to bardziej ekologiczne pieluchy od tzw. standardowych pieluch jednorazowych. Wyściółka bambusowa jest w 100% biodegradowalna. Dzięki temu pieluszka jako całość biodegradowalna jest w około 60%.