HELLO BAMBOOLOVER!

Szukaj

O nas

Czy wiesz, że...

Tylko w Europie zużywa się blisko 20 miliardów pieluch jednorazowych?

Stanowią one trzeci największy odpad na wysypiskach!

Zdecydowana większość pieluch jednorazowych wykonana jest z tworzyw sztucznych - warstwa wierzchnia lub wyściółka z polietylenu, czy polipropylenu nie dają szans na cyrkulację powietrza i mogą powodować odparzenia lub przegrzanie. Warto sprawdzać skład!

Jednorazowe pieluszki BAMBOOLOVE to nasza odpowiedź na potrzeby Klientów!

To wygoda, która nie zapomina o wpływie na środowisko. Warstwa wierzchnia pieluch Bamboolove oraz ich wyściółka to 100% bambus - bez chloru, bez perfum oraz drażniących chemikaliów.Dlaczego bambus?

To cudowny surowiec - najszybciej rosnąca roślina na świecie.

Posiada naturalne właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne.
Oddychające warstwy bambusowe są przyjazne dla nawet najbardziej wrażliwej skóry.
Pozwalają oddychać delikatnej skórze maluszka.
To ma znaczenie!

Jak BAMBOOLOVE ma się do standardowych pieluszek jednorazowych dostępnych na rynku?

Podobieństwa: w pieluszce BAMBOOLOVE też są części oparte na tworzywach sztucznych, takie jak mankiet udowy, osłona przeciw wyciekom czy elastyczny pas z rzepami. We wnętrzu pieluszki również znajdziesz polimer superchłonny - SAP.

Różnice:

- w wastwie chłonnej zastosowaliśmy pulpę celulozową niebieloną chlorem – niestety, mnóstwo elementów w artykułach jednorazowych zawiera chlor, aby produkt był śnieżnobiały – po co? ;)

- warstwa wierzchnia + warstwa wewnętrzna (wyściółka): to 100% BAMBUS! Dzięki temu, pieluszka w ok. 60% staje się biodegradowalna. Możliwość zredukowania odpadów pochodzących z pieluch jednorazowych o 60%? To ma znaczenie!

Bambusowe warstwy znajdują się w miejscach, które mają najbliższy, stały kontakt z wrażliwą skórą dziecka. Dają mu komfort, wygodę i cudowną miękkość. Pozwalają skórze oddychać, nie przegrzewają. Bambus jest naturalnie antybakteryjny i hipoalergiczny.


Dołącz do bambusowej zmiany ;)#bambustoprzyszłość